Kanada

 

 

Od dłuższego czasu zabieram się do opisania rejsów do Kanady i na wielkie jeziora. Nie bardzo wiem, od czego zacząć, którą historię opisać.

Przygotowałem sporo ilustracji i teraz opublikuję małą część pokazującą lokalizację portów i stacji pilotowych. Pominąłem pilotów od Montrealu, przez kanały, śluzy, jeziora, bo do Dulluth, czy Thunder Bay piloci zmieniają się bardzo często.

Jeszcze jedna informacja o pilotach. Od cieśniny Cabota do Les Escoumins płynie się samemu, czyli Kapitan rządzi. Pilota do portów typu: Havre- Saint-Pierre, Baie Comeau bierze się w odległości rzutu beretem od główek.

Natomiast w okresie, gdy pojawiają się: kry, pola lodowe, góry lodowe, to pomocą w nawigacji służą piloci lodowi, których bierze się na burtę w miejscach zaznaczonych na mapie.

Tyle wstępu. Następny tekst ma szansę być normalnym, choć wciąż dużo spraw pozostało do wyjaśnienia. Chyba jednak opiszę cały proces ładowania statku, przygotowania dokumentów, wymiany korespondencji, raportowania pozycji (eNOA, ECAREG), ETA itp., itd. Ale muszę zebrać siły, bo są to nudne sprawy. A Saint-John w Nowym Brunszwiku opiszę w tekście o jednym z najgorszych kontraktów.

Fer_-_Le_Canada,_ou_Nouvelle_France,_la_Floride,_la_Virginie,_Pensilvanie,_Caroline

 

Halifax, Sheet Harbour na Nowej Szkocji oraz miejsce brania pilota lodowego:  Port Hood na Cape Breton Islandpilot lodowy Porty Zatoki i Rzeki Świętego Wawrzyńca  (Havre- Saint-Pierre, Baie Comeau, Les Escoumins – branie pilota, Quebec) DO ESCOUMINS

 Baie Comeau, Les Escoumins – branie pilota, Quebec, Trois- Rivieres, Becancour, Sorel, Montreal, Toronto, Hamilton na jeziorze Ontario, Detroit na rzece Detroit, Burns Harbor na jeziorze Michigan, Duluth, Thunder Bay na jeziorze Superior, czyli Górnym.

Wydaje mi się, że byłem jeszcze w paru portach w tych okolicach, ale mam dziurę w pamięci.

Porty

 

A poniżej kilka zdjęć domków z wielkich jezior. Gdy je mijałem, to myślałem, że to fajne miejsca na spokojną i dostatnią starość.

328789-thousand-islandsSinger Castle (2) (640x480)1000_Islands._Boldt_yacht-house_-_St_Lawrence_River,_USA_-_panoramio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>